00:45 | Dnes je úterý 20.04.21 | Svátek má MarcelaPošli přání

Živý Betlém ve Žďáře nad Sázavou

20.12.2011 - Přijďte se na chvíli v předvánočním shonu zastavit u jesliček - 20.12. v 16 hodin odpoledne na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou.
Biskupské gymnázium, SŠG Adolfa Kolpinga, římskokatolická farnost ve Žďáře nad Sázavou a Kolpingovo dílo České republiky pořádá tradičně vánoční hru na žďárském náměstí.
Od 13:15 bude také k vidění vystoupení žáku 4 ZŠ.

Zvláště o Vánocích si vždy připomínáme ochotu dávat druhým různé dárky. Takovým dárkem je i hra Živý betlém, která může být tou nejlepší cestou evangelizace našeho okolí.

Ježíš se narodil v Palestině pod římskou správou za vlády židovského krále Heroda Velikého, a ačkoliv byl pouze synem chudé, zbožné Marie, jeho narození bylo předem ohlašováno různými znameními (např. astronomickými úkazy - tzv. betlémská hvězda).

Přibližně 60 studentů společně s farníky připomene na náměstí ve Žďáře nad Sázavou toto zázračné narození.Jednotliví účinkující se budou scházet na jeviště z různých stran tak, jako se scházeli lidé k betlémské jeskyni. Svatá rodina, pastýři, tři králové a chudý lid. Budou zde i živá zvířata, kozy, ovečky, beran atd.

Nechte se uprostřed vrcholícího předvánočního shonu zlákat půvabem lidové hry a koled a podívejte se na ukázku biblického příběhu, která je snahou o připomenutí vánočních tradic v této dnešní uspěchané době.

Vstupné dobrovolné na tuto akci bude věnováno Petru Krábkovi, který bojuje s následky klíšťové encefalitidy.
Na náměstí bude také možnost zakoupit keramické výrobky z Terapeutické komunity v Sejřku.

 

Kalendář akcí

Rodinné pasy kraje Vysočina