08:58 | Dnes je sobota 06.03.21 | Svátek má MiroslavPošli přání

Ája našla talenty!

20.05.2013 - Ája našla další talenty. Pět nejlepších postoupilo do superfinále

V neděli 19. května se uskutečnilo krajské kolo soutěže „Ája hledá supertalent“. Z padesátky přihlášených bylo pozváno 12 soutěžících, kteří ukázali svůj talent v nákupním centu City Park Jihlava. Pět nejšikovnějších si zajistilo postup do superfinále, které se bude konat 24. srpna na Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem.

Na připraveném pódiu se zpívalo, tancovalo, hrálo na hudební nástroje, nechyběla ani akrobacie. Soutěžící (ročník 1995 - 2004) se během svých vystoupení snažili, jak nejvíce uměli. Porota, ve které zasednul radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, zpěvák Zbyněk Drda či vítězka prvního ročníku Janou Blažkovou, tak neměla jednoduchou úlohu.

„Za předvedené výkony by si zasloužili postoupit všichni soutěžící. Pravidla soutěže jsou však jasně daná,“ řekl radní kraje Petr Krčál.

Po dlouhé rozvaze a diskuzi porota vybrala za Kraj Vysočina těchto 5 soutěžících do celostátního Super Finále:

Daniel Unterfranc, Pelhřimov – hra na saxofon

Simona Pivková, Nové Město na Moravě – trio mažoretky

Karel Čížek, Ledeč nad Sázavou – hra na bicí

Michaela Houzarová, Jihlava – zpěv

Michaela Nováková, Telč – akrobatické vystoupení


Tito zástupci budou bojovat o celkové vítězství v celostátním kole soutěže. Ten nejtalentovanější ze všech si odnese zlatou cihlu.

Během krajského kola vystoupili kromě soutěžících také vítězové uplynulých ročníků multitalentové soutěže. Šlo o vystoupení nadané zpěvačky Jany Blažkové a vítěze minulého ročníku a mistra světa ve stepu Tobiáše Košira. Publiku se předvedla také tvář celé akce zpěvák Zbyněk Drda.

Třetí ročník soutěže „Ája hledá supertalent“ vyhlašuje Kraj Vysočina v rámci projektu Rodinné pasy Kraje Vysočina.

http://www.ajahledasupertalent.cz/index/aja-nasla-talenty-.php

 

Kalendář akcí

Rodinné pasy kraje Vysočina