16:17 | Dnes je pátek 26.02.21 | Svátek má DorotaPošli přání

Výsledky SUPERFINÁLE soutěže Čenda hledá supertalent 2013!!!

28.08.2013 -


http://www.cendahledasupertalent.cz/index/vysledky-superfinale-souteze-cenda-hleda-supertalent-2013-.php


Soutež Čenda hledá supertalent má své vítěze
Zlatou cihlu získali prostějovští Unicorns!
Finálové kolo multitalentové soutěže Čenda hledá supertalent má své vítěze. Celkem čtrnáct nejlepších soutěžících ze třech oblastních kol se v sobotu 24. srpna utkalo v Šiklově mlýně o přízeň publika i poroty. Zlatou cihlu v hodnotě padesát tisíc korun si však mohl odnést pouze jeden. Jejím novým majitelem se stala osmičlenná taneční skupina Unicorns z Prostějova.

Na druhém místě skončila čtyřčlenná žonglérská skupina Ultimate Juggling Squad z Rosic u Brna, třetí byl sedmnáctiletý saxofonista Daniel Unterfranc z Pelhřimova. Porota se rozhodla udělit i jednu zvláštní cenu, kterou obdržela jedna z nejmladších účastnic finálového kola, osmiletá zpěvačka Natalia Smutná z Brna. Porota, která se tentokrát sešla ve složení Zbyněk Drda, patron soutěže a vítěz třetího ročníku superstar, Roman Celý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje, Petr Krčál radní Kraje Vysočina pro sociální a rodinnou politiku a Eva Čechová za Šiklův mlýn, měla opravdu velmi těžkou práci. Všech čtrnáct soutěžících bylo totiž nadmíru talentovaných. „První tři místa byla velmi vyrovnaná, bylo těžké rozhodnout, kdo si zaslouží být první, ale jak to tak bývá, vítěz může být jenom jeden,“ zdůraznil patron soutěže Zbyněk Drda.

„Všichni soutěžící byli bezpochyby nadprůměrně talentovaní. Proto jsem oceňoval nejen talent, ale i to, jestli jej dokáží náležitě prodat. Mojí favoritkou byla jedna z nejmladších účastnic, Natalia Smutná. Byla úžasná právě tím, jak se dokázala předvést. Zatím dostala zvláštní cenu, ale jsem přesvědčený, že v některém z dalších ročníků určitě vyhraje a že o ní ještě uslyšíme,“ předpověděl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Celý.

Že by se multitalentová soutěž Čenda hledá supertalent měla rozšířit i do dalších krajů, se domnívá další porotce a radní kraje Vysočina Petr Krčál. „Rok od roku je talentovaných dětí více a více. Bylo by hezké, kdyby do soutěže postupně přibyly i další kraje a pomohly tak dětem jejich talent rozvíjet ve větší míře.“
Při slavnostním vyhlašování výsledků byli oceněni všichni vystupující. Kromě diplomů dostali za svůj výkon balíčky od Rodinných pasů, společenosti Manner, nakladatelství Albatros a Jota. Speciální ceny čekaly na ty soutěžící, kteří se umístili na stupních vítězů.

Vyhlašování výsledků bylo plné emocí. Všichni vítězové zářili nefalšovanou radostí. Děvčata ze skupiny Unicorns se dokonce neubránila slzám, vzápětí však začala bujaře jásat a oslavovat vybojované první místo a zlatou cihlu v hodnotě padesáti tisíc korun od Rodinných pasů. „Je to hotová euforie, moc jsme si přáli vyhrát, ale samozřejmě nás to překvapilo. Zatím vůbec netušíme, co se zlatou cihličkou uděláme,“ sdělila trenérka taneční skupiny Monika Nevrlá. A jaký je podle Unicorns recept na úspěch? „Pevná vůle, velké úsilí, časté tréninky, ale hlavně nás to spolu moc baví a máme se rádi.“

Druhé místo obsadili žongléři z Rosic u Brna. Jakub, Klára, Vendula a Jan, to je skupina Ultimate Juggling Squad, který si ze Šiklova mlýna odnesl tablet. „Máme velkou radost, že se nám podařilo uspět. Před finálem jsme intenzivně trénovali každý den a ještě jsme se snažili naše číslo vylepšit. Jsme moc rádi, že jsme zaujali porotu i diváky,“ uvedl za Ultimate Juggling Squad Jakub Švarc.

S třetím místem byl velmi spokojený i sedmnáctiletý saxofonista Daniel Unterfranc. „Je to perfektní, podařilo se mi totiž pokořit osobní laťku. Samozřejmě budu hrát dál. Jednak mě to moc baví, a taky člověk má pořád co zlepšovat,“ svěřil se mladý saxofonista, který kromě balíčků od Rodinných pasů a společnosti Manner získal navíc chytrý mobilní telefon.

Informace o soutěži

Soutěž Čenda hledá supertalent vznikla jako jedna z dalších aktivit projektu Rodinné pasy agentury Sun Drive Communications. Soutěž je určena pro děti od pěti do sedmnácti let a jedinou další podmínkou kromě nezbytného talentu je registrace rodiny v projektu Rodinné pasy. Kromě jednotlivců se mohli do soutěže přihlašovat i skupiny. Soutěžilo se v oblastech zpěv, hra na hudební nástroj, tanec, sport, akrobacie a přednes. Třetí ročník se konal v Jihomoravském kraji, Olomouckém kraji a kraji Vysočina. Z každého krajského kola vzešlo několik největších talentů, kteří postoupili do finálového klání o největší talent v Šiklově mlýně.

Soutěžící a průběh soutěže

Zpěv, tanec, mistrovské ovládnutí hodebního nástroje, to vše a ještě více bylo k vidění ve finále třetího ročníku soutěže Čenda hledá supertalent. Porota měla velmi těžkou práci vybrat ze všech čtrnácti talentovaných soutěžících jen tři nejlepší. Podpořit je sem samozřejmě přišly i jejich rodiny, přátelé a kamarádi. Soutěžící se tak ucházeli nejen o přízeň čtyřčlenné poroty, ale i početného publika.

Jako první vystoupil Karel Čížek, dvanáctiletý bubeník z Ledče na Sázavou. Představil se se skladbou 64 slov. Na bicí hraje už dva roky. Do soutěže ho přihlásil táta, který ho v muzice podporuje. Karel doufá, že až bude velký, stane se profesionálním bubeníkem.

Další soutěžící byla jedenáctiletá zpěvačka Karolína Šárníková z Nemilan na Olomoucku. Zazpívala píseň od interpretky Adele Rolling In The Deep. Zpívání ji moc baví, ale údajně byla odkojená spíš písničkami Daniela Landy než romantickými skladbami typu Adele. Do soutěže ji přihlásila maminka. Mezi Karolíniny další zájmy patří především různé druhy sportů, ráda jezdí na kole a tančí.

Acrogym, taneční uskupení se třemi členkami Michaelou Novákovou, Marií Tarasovou a Terezou Prokopovou nastoupilo na scénu jako třetí v pořadí. Své akrobatické vystoupení na remix pirátů z Karibiku děvčata trénovala více než rok, tak dlouho spolu také vystupují. Do soutěže je přihlásili rodiče. Prázdniny dívky strávily v různých destinacích jako je Chorvatsko, Itálie, Bulharsko, Slovensko nebo třeba Vranov nad Dyjí.

Čtvrtým soutěžícím byl patnáctiletý Adam Hobza z Přerova. Zahrál a zazpíval píseň Ubangi Stomp od Stray Cats. O tom, že je to jeho oblíbena kapela, svědčí i fakt, že v oblastním kole v Olomouci vystoupil s písní Rock This Town. Kytara a zpěv patří k Adamovým největším koníčkům vedle počítačů, historie, tanků a zeměpisu.

Osmičlenná taneční skupina Unicorns z Prostějova předvedla hip hopovou sestavu a byla nepřehlédnutelná i díky svým černým kostýmům s punkovými prvky. Tým ve složení Terezie, Gabriela, Denisa, Evča, Klára, Alice, Katka a Radek spolu tančí už přes rok, týden před vystoupením intenzivně nacvičovali několik hodin každý den. Do soutěže je přihlásila jejich trenérka Monika „Bříťa“ Nevrlá.

Další vystupující v pořadí se stala jedenáctiletá Natálie Zouharová. Píseň Hora Staccato zahrála na zobcovou flétnu. Vážné hudbě se věnuje od tří let a kromě sopránové a altové flétny hraje ještě na housle. Má ráda nejen vážnou hudbu, ale i sport. Nedávno dokonce začala hrát fotbal.

Sedmnáctiletý saxofonista Daniel Unterfranc z Pelhřimova se hudbě věnuje tři a půl roku. Z hudebních žánrů má rád především jazz, swing a bossanovu. V Šiklově mlýně vystoupil se skladbou There Is a Small Hotel od Richarda Rogerse. V budoucnu by se rozhodně chtěl stát muzikantem a má v plánu přihlásit se na akademii múzických umění.

Osmou účinkující v řadě byla patnáctiletá zpěvačka Lucie Korená ze Šternberka u Olomouce. Vybrala si interpretku Adele a její písničku Don't You Remember. Má ráda především romantické písničky. Kromě zpěvu ji baví ještě hra na klavír a kynologie.

Denisa Machovcová, desetiletá soutěžící z Brněnska zaujala diváky nejen náročnou sestavou ve sportovním aerobiku, ale i krásným kostýmem, který k tomuto vystupování neodmyslitelně patří. O jejím talentu svědčí účast v nejrůznějších sportovních soutěžích. Kromě aerobiku, kterému se věnuje závodně, také tančí a hraje na kytaru.

Jako desátá přišla na scénu Barbora Janků, sedmnáctiletá zpěvačka z Brna. Zazpívala jazzovou píseň That Man od Carol Emerald. Jazz je jejím nejoblíbenějším hudebním žánrem ještě vedle Ska. Na finále se pečlivě připravovala celé léto. Zpívala na svatbách, festivalech, trénovala duety se sestrou. Do Šiklova mlýna ji přijela podpořit rodina i přátelé.

Trio mažoretek, Kristina Poulová, Kateřina Smolíková a Simona Pivková spolu trénují minimálně dvakrát týdně už čtyři roky. Děvčata jsou z Nového Města na Moravě a všem jim je jedenáct let. Pravidelně se potkávají i na dalších kroužcích. Nejvíce je baví street dance, výtvarná a hudební výchova.

Dvanáctou vystupující se stala osmiletá Natalia Smutná z Brna. Zazpívala písničku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Káča našla ptáče. Při poslední sloce jí svým hereckým vystoupením asistoval tatínek a pobavil tak publikum i porotu. Natalia navštěvuje brněnskou hudební školu Yamaha a sólovému i sborovému zpěvu se věnuje od čtyř let. Kromě toho má ráda také sporty a léto strávila mimo jiné i na tenisovém táboře.

Žonglování jako hlavní obor si pro své vystoupení zvolila čtveřice soutěžících ve složení Jakub Švarc, Klára Menšíková, Vendula Manová a Jan Pokorný z Rosic u Brna. Jejich skupina Ultimate Juggling Squad spolu trénuje přes rok a pravidelně vystupuje při příležitosti různých společenských akcí. Snaží se vždy žonglovat do hudby a choreografii přizpůsobit konkrétním rytmům. Co je důležité pro žonglování? Prý hlavně trpělivost, píle a vytrvalost.

Vystoupení talentů uzavřela dvanáctiletá Michaela Houzarová z Jihlavy. Zazpívala píseň Zámek v oblacích. Zpěvu se věnuje už od sedmi let a letos vyhrála soutěž Lidových škol umění za kraj Vysočina. Kromě zpěvu také hraje na klavír a dělá sportovní gymnastiku.Výsledky

1. místo: Unicorns, Prostějov – taneční skupina

2. místo: Ultimate Juggling Squad, Rosice u Brna – žonglérská skupina

3. místo: Daniel Unterfranc (17 let), Pelhřimov – saxofon

Zvláštní cena poroty: Natalia Smutná (8 let), Brno – zpěv


Závěrem

Třetí ročník multitalentové soutěže Čenda hledá supertalent má své vítěze. O stále stoupající popularitě této soutěže svědčí nejen stovky přihlášených, ale také hojná účast jejich rodin a přátel, kteří je přišli podpořit do oblastních kol i do finále. Na rodinné setkání do Šiklova mlýna přijely i díky příznivému počasí tisíce lidí. Další ročník této populární soutěže nás čeká zase na jaře příštího roku.

Jana Oborná

 

Kalendář akcí

Rodinné pasy kraje Vysočina