19:44 | Dnes je středa 14.04.21 | Svátek má VincencPošli přání

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

11.12.2015 - Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě si Vás dovolují pozvat na výstavu Poklady Vysočiny, nad níž převzal záštitu MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 11. prosince 2015 v 17 hodin. Výstava potrvá do 28. února 2016.

POKLADY VYSOČINY – Skvosty z depozitářů

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, p.o.
Havlíčkovo náměstí 19, Havlíčkův Brod

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Havlíčkovo náměstí 18, Havlíčkův Brod

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě představují velký výstavní projekt Poklady Vysočiny - Skvosty depozitářů. Rozsáhlá výstava je kolektivním dílem všech muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina.

V muzeu a v galerii budou k vidění ty nejcennější a nezajímavější předměty z depozitářů těchto institucí. Výstava umožní nahlédnout do muzejního a galerijního zákulisí a přiblíží každodenní práci muzejníků a galeristů.

Expozice bude rozdělena na muzejní a galerijní část. Poklady muzeí Vysočiny prezentují přírodní, kulturní a historické bohatství regionu. Návštěvník uvidí exponáty z živé přírody, vzácné nerosty, zajímavé archeologické nálezy, dochované předměty lidové kultury, cenná výtvarná díla starého umění. Poklady galerií Vysočiny představí v 70 výtvarných dílech výběr toho nejlepšího z obrazů, plastiky a papírových sbírek depozitářů od 2. poloviny 19. století po současnost.

Muzeum i galerie připravili v rámci výstavy bohatý doprovodný program. Specialisté z řad muzejních pracovníků vám zprostředkují ty nejzajímavější informace v rámci komentovaných prohlídek. Pro dětské návštěvníky bude připraven dětský koutek. Součástí výstavního projektu budou také doprovodné programy pro školy.

Společné slavnostní zahájení výstavy se uskuteční v prostorách muzea 11. prosince 2015 v 17:00 hodin. Hudební doprovod zajistí duo Jitka Baštová - akordeon a Jindřich Macek - loutna. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Více na www.muzeumhb.cz a www.galeriehb.cz

 

Kalendář akcí

Rodinné pasy kraje Vysočina